Skip to main content

Main navigation

  • portfolio
  • paintings
  • drawings
  • murals
  • installations
  • publications
  • news
  • about
  • contact

rolina nell

o

  • Water Bucket series | fragment su 2018 charcoal on paper 200 x 150 cm
  • su 2018 charcoal on paper 200 x 150 cm
  • rosa 2018 charcoal on paper 225 x 150 cm
  • fragment rosa 2018 charcoal on paper 225 x 150 cm
  • fragment rosa 2018 charcoal on paper 225 x 150 cm
  • sybrig 2017 charcoal on paper 220 x 150 cm
  • rolina 2017 charcoal on paper 225 x 150 cm
  • su 2017 charcoal on paper 270 x 150 cm
  • fragment su untitled 2017 charcoal on paper 270 x 150 cm
  • fragment su untitled 2017 charcoal on paper 270 x 150 cm
  • exhibition view hommes gallery rotterdam netherlands
  • exhibition view minerva art academie groningen netherlands
  • exhibition view dat bolwerck zutphen netherlands
  • exhibition view dat bolwerck zutphen netherlands

Water Bucket series

Meisjes bewegen anders dan jongens. Al jong zie je het bij gymnastiek. Hoezeer vrouwenelftallen in het voetbal ook getraind worden in mannelijke bewegingen, hoezeer ze ook mannen nadoen, er blijven grote verschillen. Welke?

Die juist de aantrekkelijkheid van het vrouwenvoetbal uit­maken. Onvergetelijk blijven de wedstrijden van het hoogste meisjes volleybalteam van mijn school, in een gymnastiekzaal, waar het langs de wandrekken en op de banken vol stond met jonkies als ik. Om te zien wat je anders nooit zag. De tricot­jes, de strakke broekjes, geel met zwart.

Ze moeten geweten hebben dat ze twee dingen tegelijk deden, niet alleen een wedstrijd speelden maar ook optreden. Ze schudden hun haren achteruit of veegden ze uit hun gezicht. Het applaus was tweeërlei.

Vrouwen zien ook zichzelf. Maar in de kunst vind je tot ver­velens toe de mannelijke blik. Behalve bij kunstenaars als de fotograferende acrobate Isabelle Wenzel en de schilderes Rolina Nell. Die laatste bracht een verrassend album uit met schilderijen en tekeningen met de vrouwelijke blik op vrouwen en meisjes. Houdingen, kleren en hoe ze gedragen worden, manieren van staan. Graden van bewustzijn van het eigen lichaam. Met je houding geen of juist wel raad weten. Staan, maar hoe?

Hoe je haar te wassen in een emmer water, een meesterlijke serie. En, geen toeval, er komen nauwelijks gezichten voor in dit werk.

Wim Noordhoek | maandag 05 oktober 2020 - 15:46